AİLE, ÇALIŞMA VE SOSYAL HİZMETLER BAKANLIĞI’NDAN KORONAVİRÜS İLE MÜCADELE KAPSAMINDA YENİ YARDIM PAKETİ AÇIKLAMA DUYURUSUDUR

AİLE, ÇALIŞMA VE SOSYAL HİZMETLER BAKANLIĞI’NDAN KORONAVİRÜS İLE MÜCADELE KAPSAMINDA YENİ YARDIM PAKETİ AÇIKLAMA DUYURUSUDUR

  • Yapılan yardımlar herhangi bir başvuruya gerek olmaksızın evlere ulaştırılacaktır. Ayrıca başvuru yapmaya gerek yoktur.
  • Yardım paketi hali hazırda sosyal yardımlardan faydalanan ve daha önceki 1000 TL’lik yardımlardan faydalanmamış hanelere yapılacaktır.

SAĞLIKLI YARINLAR İÇİN

#EVDEKALMANİSA   #EVDEKALTÜRKİYE

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı “2.Faz Sosyal Yardım, İhtiyaç Sahibi Farklı 2 Milyon 300 Bin Haneye Verilecek”

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dün kamuoyuna duyurduğu ve koronavirüsle mücadele için 2. faz sosyal yardım programı kapsamında ihtiyaç sahibi ailelere yapılacak nakdi yardımın detaylarını açıkladı.

2 milyon 111 bin haneye geçtiğimiz hafta 1.000’er TL nakdi destek verildiğini hatırlatan Selçuk; “Söz konusu destek programının 2. fazının başlayacağı müjdesini Sayın Cumhurbaşkanımız dün kamuoyu ile paylaştı. Bu kapsamda; 2. fazda halihazırda sosyal yardım alan ve 1. fazda dağıtılan 1.000 TL’lik destekten faydalanmamış, 2 milyon 300 bin haneye 1.000’er TL nakdi destek vereceğiz. 1. fazda olduğu gibi vatandaşlarımızın herhangi bir başvuruda bulunmasına gerek olmayacak ve yardımlar evlere götürülecek.” diye konuştu.

“3. Faz Sosyal Yardım İçin Başvurular İleri Bir Tarihte, e-Devlet Üzerinden Yapılacak”

Bakanlık olarak önceliklerinin, koronavirüs ile mücadele kapsamında alınan tedbirlerden ekonomik olarak olumsuz etkilenen vatandaşları desteklemek olduğunu vurgulayan Selçuk, sosyal yardımlarda 3. fazın da hazırlıklarının yapıldığını bildirdi.

Bakan Selçuk, 3. fazda, 1 ve 2. fazlardan faydalanmamış ihtiyaç sahibi hanelere 1.000’er TL destekte bulunacaklarını söyledi.

Bakan Selçuk; “3. Faz sosyal yardımdan, daha önce bu yardımdan faydalanmamış haneler faydalanacak ve söz konusu başvurular e-Devlet üzerinden yapılacak. Koronavirüs tedbirlerinden olumsuz etkilenmiş, ihtiyaç sahibi tüm kesimlere el uzatacağız.” dedi.

Bakan Selçuk, 3. fazın başvuru sürecinin ayrıca duyurulacağını da belirtti.

 

Bu gönderiyi paylaş