Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi Kapsamında 1000 TL Yardım Alanlar Hakkında Duyuru

Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi Kapsamında 1000 TL Yardım Alanlar Hakkında Duyuru

Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi (EİKP) Destek Programı kapsamında yapılacak nakdi yardım ödemesine ilişkin çalışmalar tamamlanmış olup, 3294 sayılı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Kanunu ile 2022 sayılı Muhtaç, Güçsüz ve Kimsesiz Türk Vatandaşlarına Aylık Bağlanması Hakkında Kanuna göre düzenli merkezi Sosyal Yardım veya aylık alanlardan, belirlenmiş diğer kriterleri sağlayan, haneler söz konusu yardımdan faydalandırılacaktır.

Bu kapsamdaki tüm iş ve işlemler Genel Müdürlüğümüz tarafından yürütülmekte olup vatandaşlarımızın herhangi bir kamu kurum ve kuruluşuna başvurusunu, SYD Vakıflarının konu ile ilgili olarak herhangi bir işlem yapmasını ve Genel Müdürlüğümüz ya da Yardım Masası ile iletişime geçmesini gerektirir bir husus bulunmamaktadır.

EİKP Destek Programı hak sahipleri, doğum yıllarının son rakamına göre belirlenmiş ödeme takvimine göre, 1-5 Nisan 2020 tarihleri arasında, PTTKart kullanarak PTT ve kamu bankaları ATM’lerinden; PTTKartı olmayan hak sahipleri de PTT şubelerine giderek söz konusu destekten faydalanabileceklerdir.

Ayrıca, 3294 ve 2022 sayılı kanunlar kapsamında düzenli merkezi sosyal yardım veya aylıklardan evde ödeme seçeneği ile yararlanan haneler, EİKP Destek Programı ödemelerinden de aynı şekilde faydalanabileceklerdir.

Hak sahiplerinin hesabına yapılan EİKP Destek Programı ödemeleri, hesaba yatırıldığı tarih itibariyle 6 ay süre ile hesapta tutulacak olup sonrasında Genel Müdürlüğümüze iade olacaktır.

Hak sahiplerinin doğum yılının son rakamına göre belirlenmiş ödeme takvimi aşağıdaki tabloda gösterilmektedir.

 

                                                             EİKP DESTEK PROGRAMI ÖDEME TAKVİMİ

 

Hak Sahibi Doğum Yılının Son Tarihi Ödeme Günü
0 ve 5 olanlar 1 Nisan 2020
1 ve 6 olanlar 2 Nisan 2020
2 ve 7 olanlar 3 Nisan 2020
3 ve 8 olanlar 4 Nisan 2020
4 ve 9 olanlar 5 Nisan2020

 

 

 

 

 

Bu gönderiyi paylaş